• Lale Motif Süslemeli Etamin İşleme Örneği

  etamin işleme örneği

  Bu ilk el işi konusunda, lale motifleri ile süslenmiş el işi etamin işlemesi paylaşıyoruz. Kenar motif süslemeleri bir kenara, ortaya çıkan el işi harika bir görünüme sahip oldu. Lale motif süslemeli etamin işleme örneği, bloğumuzun ilk konusu oldu.

  Seccadelik etamini kullanmakta olduğumuz masanın ölçülerinde kestikten sonra el ile teğelliyoruz. Bu kumaşımızın akmaması (iplerinin sökülmemesi için oldukça önemli.Osmanlı motiflerinin arasında lale'nin yeri oldukça önemlidir. Hem görsellik hem de tasavvufi açıdan gönlümde ki yeri apayrıdır. Zira Lale Tasavvufi yorumlarda Allah (c.c) simgeliyor. Gül ve Lale...

  el işi modelleri

  inşallah bir daha ki çalışmamızda gül motifleri ile birlikte oluruz diyerek devam etmek istiyorum. Etamin işlerimde yıllardan beri seçmiş olduğum desenler de ipin canlı renkler de olması oldukça önemlidir. Bu desenimiz fazla bir ip kullanılıyor izlenimi verebilir.

  Sizi şaşırtmasın hanımlar kullanmayı seçtiğiniz iplerin ana renkleri hariç diğer tonlardan fazlasıyla elinize kalacaktır. Bir sonra ki işlerinizde tonlamalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz renkler olduğunu söyleyebilirim, devir israf değil tutumluluk devri. Ne diyelim şimdiden emeğinize ve elinize sağlık.

 • 0 yorum:

  Yorum Gönder

  GET A FREE QUOTE NOW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

  ADDRESS

  4759, NY 10011 Abia Martin Drive, Huston

  EMAIL

  contact-support@mail.com
  another@mail.com

  TELEPHONE

  +201 478 9800
  +501 478 9800

  MOBILE

  0177 7536213 44,
  017 775362 13